• English

Upadłe Królestwo

2-4 players

70 min

8/10

4/10

O Escape Roomie:

Upadłe Królestwo (Nowość!)

Nadeszły ciężkie czasy..

Okoliczne królestwa trwają w stanie ciągłej wojny już tak długo, że najstarsi ludzie nie pamiętają czasu pokoju. Nie od dziś wiadomo, że władcy podbijanych terenów wiedząc, że nie uratują królestwa zabezpieczali swoje bogactwa w podziemnych komnatach, po czym uciekali lub ginęli z orężem w ręku.

Wasza wyprawa wojenna trafiła właśnie do miasta nie cieszącego się najlepszą sławą, już od wielu dni słyszycie od okolicznych wieśniaków, że zbliżacie się do podbitych terenów niedawno należących do króla – szaleńca. Mówili, że król nie tylko terroryzował swoich poddanych i trwonił bogactwa, ale parał się też magią, oczywiście niekoniecznie tą białą… Na dworze często gościli najpotężniejsi czarnoksiężnicy ze wszystkich krańców świata, a na samym zamku działy się bardzo dziwne rzeczy. Król podobno zawarł pakt z prastarym pamiętającym początek wszystkiego, magiem z dalekiej, północy, który z wdzięczności podarował mu legendarny Lodowy Sztylet, mający sprawić, że jego prawowity właściciel stanie się niezwyciężony.

Dwór króla mając dość terroru, zawiązał spisek z wrogimi królestwami przeciwko swojemu władcy. Po miesiącach oblężenia król przeczuwając rychłą klęskę, dobrze schował swoje skarby. Nikt nie jest pewien gdzie, ale podobno pod zgliszczami zamku nadal znajduje się komnata z najcenniejszymi przedmiotami króla, w tym ten który mógłby Was najbardziej zainteresować – Lodowy Sztylet.

Przekupiony dworzanin doprowadzi Was do wejścia do podziemi zamku. Jest to ostatnia okazja na ich przeszukanie, od zachodu nadjeżdżają obce wojska, które wkrótce Was zaatakują! Znalezienie Sztyletu może zupełnie odmienić losy nie tylko Waszej wyprawy ale też całego królestwa i przechylić szalę zwycięstwa na waszą korzyść!


Escaperoom

Dla kogo?

Pokój “Upadłe Królestwo” przeznaczony jest dla każdej grupy wiekowej (z lekką nutą grozy). Jest to pokój nowej generacji, gdzie możecie cofnąć się w czasie i spróbować pomóc Waszemu władcy przechylić szalę zwycięstwa na Waszą stronę! Zadanie nie jest proste, dlatego dobrze zebrać silną drużynę i spróbować odnaleźć drogocenny artefakt na czas!

PS Dla osób z arachnofobią – w pokoju możecie spotkać zagadkę, która ma kształt pająka (nie chodzi, nie skacze!) 🙂

Jeśli pragniecie dowiedzieć się o co chodzi z upadłym królestwem zarezerwujcie termin i sprawdźcie >>Zarezerwuj<<!

(Wszystkie nasze pokoje są przetłumaczone na język Angielski)

Gdańsk ul.Startowa 4A
+48 730 310 730

Legenda

– określa liczbę osób mogących uczestniczyć w grze
– jest to maksymalny czas przeznaczony na rozwiązanie pokoju
– określa poziom trudności danego pokoju
– określenie pod względem straszności i trybu rozgrywki pokoju